58,116,157 Unikalnych wizyt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Facebook
Nawigacja
Start
Mapa serwisu
Kanał ZSAiO na YouTube
Dom Wczasów Dziecięcych
HOTELIK
Internat
Rekrutacja
Regulamin rekrutacji
Kierunki kształcenia
KKZ R.4 Pszczelarz
Dla Kandydatów
Warsztaty Mechanizacji
Mapa dojazdu
Szkoła
Statut Szkoły
Historia i Patron Szkoły
Dyrekcja
Dokumenty
Regulaminy Szkolne
Samorząd Uczniowski
Organizacja roku szkolnego
Plan lekcji
Przetargi
PROJEKTY
Nauczyciele
Dyżury Nauczycieli
Rady Pedagogiczne
Grono Pedagogiczne
Pedagog Szkolny
Publikacje nauczycieli
Awans Zawodowy
Głos Nauczycielski
Rodzice
Informacje
Rada Rodziców
Dyżury Nauczycieli
Zebrania z Rodzicami
Dla uczniów
Praktyki Zawodowe
Dydaktyka
Język polski
Historia i WOS
Zadania Egzaminacyjne
Serwis Szkolnictwo
Platforma Edukacyjna
Podstawy Techniki
Budowa Pojazdów
Budowa Maszyn
Maszyny i ciągniki
Rysunek Techniczny
Testy online z Informatyki
Egzamin Zawodowy-TESTY
Przedmioty-Testy
Kalendarz roku szkolnego
WSO
Katalog stron WWW
Współpraca
Kontakt
Wykaz Podręczników
Kierunki kształcenia
LO - Klasa mundurowa
LO - Klasa integracyjna mundurowa
Technikum Hod. Koni
Technikum Hotelarstwa
Technikum Żyw.i Gosp.D
Technikum Obsł. Turyst.
Zasadnicza SZ - Kucharz
Zasadnicza SZ - MOPiMR
KKZ Pszczelarz
Olimpiady i konkursy
Strzelectwo
Sprawni jak żołnierze
Olimpiady i konkursy
Obiekty sportowe
Galerie
Galeria FOTO
VIDEOTEKA
Przeglądarka FOTO
Panoramy wirtualne
Różne
Ciekawe linki
Poczta e-mail
Event Calendar
Mapa - Żywiec
Bramka E-mail
Bramka SMS
Archiwalne news
EduBlog
File Uploaded
CKEditor
Test Generator
Zastępstwa
Mechanik-Operator
Konkursu Recytatorski
zsaio

Powiatowe eliminacje 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w ZSAIO 7 kwietnia w pięknych, odrestaurowanych wnę...

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 10 kwietnia 2016
I miejsce - ZSAiO w Żywcu
zsaio
Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 8 kwietnia 2016
Zapraszamy na otwarcie wystawy.
zsaioZapraszamy na otwarcie wystawy, która będzie w naszej szkole 22 kwietnia 2016r. o godz. 11.00.

Zapraszamy na otwarcie wystawy, która będzie w naszej szkole 22 kwietnia 2016r. o godz. 11.00.

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 8 kwietnia 2016
Konie są naszą pasją...
zsaio

Konie są naszą pasją…W ramach 11. Międzynarodowego Konkursu na Zabawkę Tradycyjną „Słoniki, żabki, koniki, samochodziki” współfinansowanego przez Fundusz Wyszehradzki w Bratysławie 5 kwietnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu odbyły się warsztaty zabawkarskie. Zajęcia prowadził Pan Marian Łoboz, znany i ceniony zabawkarz, wielokrotnie nagradzany w konkursach na zabawki ludowe wraz z pomysłodawcą konkursu Panem Zbigniewem Micherdzińskim z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy Technikum Hodowli Koni pod opieką Pani Joanny Paciechy oraz uczniowie z klasy integracyjnej pod opieką Pani Bożeny Malinki. Młodzież wykonywała koniki z drewna sosny wejmutki za pomocą nożyków i dłutek. Po wypolerowaniu papierem ściernym każdy uczestnik malował swojego konika farbą według własnej inwencji. W rezultacie powstały piękne koniki o niespotykanych nawet na kiermaszach sztuki ludowej kolorach i wzorach.

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 7 kwietnia 2016

zywiec.naszemiasto.pl/artykul/11-miedzynarodowy-konkurs-na-zabawke-tradycyjna-warsztat
gwiazdkacieszynska.pl/strona-uczniowie_wystrugali_kolorowe_koniki
Spotkanie z Agnieszką Nowak
zsaio

Bezpieczeństwo w górach w kontekście pracy psów ratowniczych.Dn. 22 marca 2016 o godz. 9.00 w Zespole Szkół...

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 23 marca 2016


Skan artykułu z Dziennika Zachodniego z 25 marca 2016.
YOUTH BANK ŻYWIECKI
Z naszej szkoły aż 4 osoby - na 11 osób z całego powiatu - pomyślnie przeszły eliminacje do projektu YB i wyjechały na 3 dniowe szkolenie do Łodzi.
Zakończyła się rekrutacja do YOUTH BANK ŻYWIECKI, który jest jednym z pięciu takich „banków” w Polsce. Pierwszy YouthBank (YB) powstał w Irlandii Północnej. Jego rolą było pobudzanie współpracy i zrozumienia między młodzieżą katolicką i protestancką. Ta idea aktywnego wspierania młodzieży w działaniach społecznych zyskała szerokie zainteresowanie społeczności lokalnych nie tylko w Europie, ale także w Azji i Afryce.
Obecnie idea YB, niezależnie od różnic kulturowych i społecznych, jest realizowana w ponad 180 społecznościach lokalnych, w 24 krajach na świecie.
YouthBanki z całego świata współpracują ze sobą, tworząc międzynarodową sieć wspieraną przez YouthBank International. W Polsce ideę YouthBank wdraża Fundacja dla Polski, a na ternie Żywiecczyzny koordynuje – Żywiecka Fundacja Rozwoju.
Czym jest YOUTH BANK i dlaczego się sprawdza? Najpierw młodzież z terenu Żywiecczyzny uczestniczyła w procesie rekrutacji, na którą składały się: aplikacja internetowa, rozmowa kwalifikacyjna oraz ćwiczenia zespołowe. Zadaniem rekrutujących było wyłonienie 10 osób – liderów młodzieżowych, którzy będą tworzyć YB, czyli Bank Projektów Młodzieżowych. Przed nimi: trzydniowe szkolenie w Łodzi wraz z liderami i liderkami innych YB, zrobienie diagnozy potrzeb społecznych, zebranie funduszy na sumę 5000 zł za pomocą różnych działań fundraisingowych oraz ogłoszenie konkursu grantowego dla swoich rówieśników, czyli osób w wieku 15-20 lat. Młodzież zaangażowana w YB nie tylko sfinansuje projekty i pomysły innych młodych, ale będzie im pomagac w promocji, nadzorować finansowo i merytorycznie. Co jakiś czas młodzi będą również świętować, bo to jedna z zasad YB :)
Na Żywiecczyźnie grupę liderską tworzyć będą:
• Patrycja Wojtusiak
• Julia Dobrzańska
• Kaja Dąbrowska
• Aneta Szewczyk
• Patryk Prochownik
• Marzena Kubień
• Karolina Gorgoń
• Magdalena Jędrzejas
• Jarosław Pietrasina
• Marek Dudys
• Anna Gryś
Dla wszystkich tych młodych, którzy wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych – gratulacje!
Szkolny koordynator YB - Joanna Paciecha

Z naszej szkoły aż 4 osoby - na 11 osób z całego powiatu - pomyślnie przeszły eliminacje do projektu YB i wyjechały na 3 dniowe szkolenie do Łodzi.Zakończyła się rekrutacja do YOUTH BANK ŻYWIECKI, który jest jednym z pięciu takich „banków” w Polsce. Pierwszy YouthBank (YB) powstał w Irlandii Północnej. Jego rolą było pobudzanie współpracy i zrozumienia między młodzieżą katolicką i protestancką. Ta idea aktywnego wspierania młodzieży w działaniach społecznych zyskała szerokie zainteresowanie społeczności lokalnych nie tylko w Europie, ale także w Azji i Afryce.Obecnie idea YB, niezależnie od różnic kulturowych i społecznych, jest realizowana w ponad 180 społecznościach lokalnych, w 24 krajach na świecie.YouthBanki z całego świata współpracują ze sobą, tworząc międzynarodową sieć wspieraną przez YouthBank International. W Polsce ideę YouthBank wdraża Fundacja dla Polski, a na ternie Żywiecczyzny koordynuje – Żywiecka Fundacja Rozwoju.Czym jest YOUTH BANK i dlaczego się sprawdza? Najpierw młodzież z terenu Żywiecczyzny uczestniczyła w procesie rekrutacji, na którą składały się: aplikacja internetowa, rozmowa kwalifikacyjna oraz ćwiczenia zespołowe. Zadaniem rekrutujących było wyłonienie 10 osób – liderów młodzieżowych, którzy będą tworzyć YB, czyli Bank Projektów Młodzieżowych. Przed nimi: trzydniowe szkolenie w Łodzi wraz z liderami i liderkami innych YB, zrobienie diagnozy potrzeb społecznych, zebranie funduszy na sumę 5000 zł za pomocą różnych działań fundraisingowych oraz ogłoszenie konkursu grantowego dla swoich rówieśników, czyli osób w wieku 15-20 lat. Młodzież zaangażowana w YB nie tylko sfinansuje projekty i pomysły innych młodych, ale będzie im pomagać w promocji, nadzorować finansowo i merytorycznie. Co jakiś czas młodzi będą również świętować, bo to jedna z zasad YBNa Żywiecczyźnie grupę liderską tworzyć będą:• Patrycja Wojtusiak• Julia Dobrzańska• Kaja Dąbrowska• Aneta Szewczyk• Patryk Prochownik• Marzena Kubień• Karolina Gorgoń• Magdalena Jędrzejas• Jarosław Pietrasina• Marek Dudys• Anna GryśDla wszystkich tych młodych, którzy wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych – gratulacje!Szkolny koordynator YB - Joanna Paciecha

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 18 marca 2016
Spotkanie z o.Rojkiem
zsaio10 marca 2016 r. w historycznym dworku Kępińskich odbyło się spotkanie z o.Tomaszem Rojkiem, dominikaninem i filmoznawcą.
Zgromadziło się sporo młodzieży, uczniowie klasy I LW, I THŻ oraz gościnnie kl.3 gimnazjum nr 1 w Żywcu pod opieką ks. Kamila Kaczora.
O.Rojek błyskawicznie nawiązał kontakt z młodzieżą. W czasie spotkania przekonywał młodych ludzi do myślenia i poszukiwania mądrości i prawdy, mówiąc, że "należy zacząć myśleć wcześniej, aby nie stracić życia".
Zdaniem o.Tomasza oglądanie filmu to nie tylko przyjemność. Flm pomaga zrozumieć problemy życiowe w łatwiejszy sposób niż podręczniki i pomaga w znalezieniu drogi do lepszego poznania Boga i siebie. Na spotkaniu dominikanin zaprezentował film "Grawitacja" Uczył młodzież "czytania filmu" wielokrotnie zatrzymując film w ważnych momentach, odczytując i objaśniając symbolikę danej sceny.
W czasie spotkania młodzież była niezwykle aktywna, świetnie współpracowała i chętnie zabierała głos.
Rekokinolekcje-w-zywcu
tomasz_rojek_w_zywcu
rekolekcje_wielkopostne_z_o_tomaszem_rojkiem

10 marca 2016 r. w historycznym dworku Kępińskich odbyło się spotkanie z o.Tomaszem Rojkiem, dominikaninem i filmoznawcą.Zgromadziło się sporo młodzieży, uczniowie klasy I LW, I THŻ oraz gościnnie kl.3 gimnazjum nr 1 w Żywcu pod opieką ks. Kamila Kaczora.O.Rojek błyskawicznie nawiązał kontakt z młodzieżą. W czasie spotkania przekonywał młodych ludzi do myślenia i poszukiwania mądrości i prawdy, mówiąc, że "należy zacząć myśleć wcześniej, aby nie stracić życia".Zdaniem o.Tomasza oglądanie filmu to nie tylko przyjemność. Flm pomaga zrozumieć problemy życiowe w łatwiejszy sposób niż podręczniki i pomaga w znalezieniu drogi do lepszego poznania Boga i siebie. Na spotkaniu dominikanin zaprezentował film "Grawitacja" Uczył młodzież "czytania filmu" wielokrotnie zatrzymując film w ważnych momentach, odczytując i objaśniając symbolikę danej sceny.W czasie spotkania młodzież była niezwykle aktywna, świetnie współpracowała i chętnie zabierała głos.

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 17 marca 2016


Scan artykułu ze spotkania z o.Rojkiem artykuł w Gościu Niedzielnym nr 15 / 10 kwietnia 2016
Konkurs kulinarny
zsaioVII Bielski Konkurs Kulinarny "Finezja smaku potraw z makaronów"
8 marca 2016r. w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku - Białej odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego zorganizowanego przez Beskidzki Klub Kulinarny i Zakłady Tłuszczowe "Bielmar".
VII Edycja konkursu to "Finezja smaku potraw z makaronów". Uczestnicy mieli przygotować własną potrawę zgodnie z tematyką konkursu. Głównym surowcem był oczywiście makaron zrobiony na miejscu.
ZSAiO w Żywcu reprezentowała uczennica kl.3 - kucharz Klaudia Szczotka, która otrzymała wyróżnienie za aranżację talerza-potrawy. W konkursie brało udział 18 szkół z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, suskiego, wadowickiego i żywieckiego. Głównym celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży kształcącej się w szkołach o profilu gastronomicznym tradycji kulinarnych związanych z przygotowaniem potraw z makaronów.

VII Bielski Konkurs Kulinarny "Finezja smaku potraw z makaronów"8 marca 2016r. w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku - Białej odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego zorganizowanego przez Beskidzki Klub Kulinarny i Zakłady Tłuszczowe "Bielmar". VII Edycja konkursu to "Finezja smaku potraw z makaronów". Uczestnicy mieli przygotować własną potrawę zgodnie z tematyką konkursu. Głównym surowcem był oczywiście makaron zrobiony na miejscu.ZSAiO w Żywcu reprezentowała uczennica kl.3 - kucharz Klaudia Szczotka, która otrzymała wyróżnienie za aranżację talerza-potrawy. W konkursie brało udział 18 szkół z powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, suskiego, wadowickiego i żywieckiego. Głównym celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży kształcącej się w szkołach o profilu gastronomicznym tradycji kulinarnych związanych z przygotowaniem potraw z makaronów.

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 16 marca 2016
VIII Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczyrku
zsaio11.03.2016r. - Jako jedyna szkoła z Powiatu Żywieckiego braliśmy udział w giełdzie, gdzie przedstawiliśmy propozycje naszej placówki. Wielki podziw wzbudził pokaz klasy wojskowej.
Opiekunowie: A.Paciecha, R.Adamska, J.Kluz

VIII Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczyrku11.03.2016r. - Jako jedyna szkoła z Powiatu Żywieckiego braliśmy udział w giełdzie, gdzie przedstawiliśmy propozycje naszej placówki. Wielki podziw wzbudził pokaz klasy wojskowej.Opiekunowie: A.Paciecha, R.Adamska, J.Kluz

Opublikowany przez ZSAiO w Żywcu na 15 marca 2016
BIP
Dziennik UONET
Zastępstwa
Plan Lekcji
Wykaz Podręczników
Kiermasz podręczników używanych będzie organizowany we wrześniu.
Platforma Moodle
Dydaktyka
Informacje dla kandydatów
Kanał ZSAiO na YouTube
Kwalifikacje
BTiPR